Domácí

OKD přerušilo těžbu v dolech. Odstavení horníci dostanou plný plat

Těžební společnost OKD dnes uzavřela všechny své doly. Odstávka bude trvat šest týdnů na všech čtyřech lokalitách. Rozhodnutí přišlo po dalším testování zaměstnanců. Hygienici teď pokračují v dohledávání kontaktů nakažených.

V OKD dnes odstartovali nezbytně nutné práce pro zajištění bezpečnosti dolů. Udržovat je bude kolem 200 zaměstnanců na každé lokalitě, kteří jsou otestováni a negativní na koronavirus.

Přerušení se kromě těžby dotkne také ražení důlních děl, vybavování a likvidace porubů.  Zaměstnanci, na které se bude vztahovat přerušení provozu, a tudíž budou mít překážku na straně zaměstnavatele, budou pobírat plnou průměrnou mzdu.

Ostatní čerpají dovolenou nebo nemocenskou. Společnost OKD se vyjádřila, že se přerušit těžbu na všech dolech rozhodla sama, protože všechny její snahy nevedly k zastavení šíření koronaviru. Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Moravskoslezském kraji navíc dnes opět zrychlil.

 

Související obsah

Momentálně je v regionu nakažených 3110 lidí, proti včerejšku je to o 93 více. Největší nárůst je na Karvinsku, nově je tam 63 nemocných. Krajská hygienická stanice se také potýká s kritikou, že nestíhá vytrasovat všechny případy a dohlížet na dodržování karantény. Proto jí ještě více posílí kolegové z jiných krajů, aby situaci zvládali lépe.

Zda opatření a uzavření dolů OKD jsou účinná hygienici zjistí do 14 dnů. Protože inkubační doba onemocnění je dlouhá právě dva týdny a lidé během ní můžou ještě onemocnět.

Barbara Hanousek, jh, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz