Zahraničí

Problémy s masem kvůli koronaviru, Lidl omezil spolupráci s německým dodavatelem

Problémy s masem kvůli koronaviru, Lidl omezil spolupráci s německým dodavatelem
Zdroj: Profimedia

Německá společnost Tönnies se potýká s výskytem koronaviru, největší pobočka dokonce musela zavřít. Řetězec Lidl v Německu odebírá od této společnosti masné výrobky, na neurčito ale spolupráci omezil. Českého řetězce se změny dotknou jen minimálně.

Tönnies je jedním z velkých dodavatelů masa v Německu, kvůli šíření koronaviru je ale společnost v problémech. Její největší pobočka musela zavřít.

To přineslo řadu problémů zejména na německém trhu, podle portálu ntv.de se například řetězec Lidl rozhodl, že dočasně dodávky masa od této společnosti odebírat nebude.

Jedná se o dočasné bezpečnostní opatření, společnost dál zůstává dodavatelem. Maso od Tönnies využívala například značka Landjunker.

Související obsah

Problémy na německém trhu se ale českých řetězců dotknou jen minimálně. "Od této společnosti jsme odebírali jeden produkt, díky tomu se výpadek dodávek na našem sortimentu nijak zásadně nepodepsal," sdělila mluvčí řetězce Lidl Zuzana Holá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz