Domácí

Svatební obřady vyjdou na desetitisíce. Města zvýšila poplatky

Svatební obřady jsou teď v některých městech výrazně dražší. Ta už totiž nechtějí dotovat náklady spojené s oddáváním mimo obřadní síň. Třeba Jablonec nad Nisou si k tisícikorunovému poplatku účtuje od 1. července 2 500 korun. Ceny za zvláštní obřady se ale mohou vyšplhat až k desetitisícovým částkám.

Například v Loučné nad Nisou dnes dvojité ANO vyjde novomanžele na 5 000 korun. "Obřad nás vyšel na 2 500, plus kostel ještě. Je to jednou v životě, doufám," popsali TV Nova novomanželé Škrabálkovi.

"Museli jsme zdražit, protože paušální poplatek už nestačil na služby spojené se sňatky. Zvedli jsme to o tisíc korun, takže dneska je to 2 500. Zatím se všichni chtějí vdávat, po té dlouhé postní době způsobené koronavirem. Takže není žádná rebelie," ujišťuje Jana Fričová, mluvčí magistrátu Jablonce nad Nisou.

Související obsah

V Chrastavě na Liberecku se v sobotu bral pár z Jablonce – prý náhoda. "Tady to máme za 1 000 korun. V Jablonci máme trvalé bydliště," popsal ženich.

Obřad na pardubické radnici vyjde na 3 000 korun. Pokud chtějí novomanželé něco speciálního, jako například svatbu na lodi, mohou zaplatit až 11 000 korun.

Související obsah

V Ostravě obřad vyjde na 1 000 korun. V Karviné můžete zaplatit i 11 000 korun, a to když si přejete mít obřad mimo stanovené dny i dobu.

A pak existují speciální místa. A s nimi i speciální ceny. Třeba na Konopišti vás oddají za 11 000. V lednickém zámku za 24 000, na zámku v pražských Průhonicích zaplatíte i 40 000 korun.

Související obsah

Proti nejdražší svatbě světa, prince Harryho s Meghan Markle, jde ale jen o drobné. Ta vyšla v přepočtu na miliardu korun. Podstatnou část z ní zaplatili britští daňoví poplatníci, a to za bezpečnostní opatření. Něco královská rodina a nevěsta jen šaty.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz