Domácí

Srážku aut v Praze zavinila opilá řidička. Zemřel při ní mladý policista

K vážné dopravní nehodě došlo v neděli na pražské ulici 5. května. Srazila se tam dvě osobní auta, přičemž jedno z nich bylo policejní. Žena za volantem druhého vozu opilá. Při tragické srážce zemřel jeden z policistů.

"Je to smutný týden pro policii. Dnes vyhasl život dalšího policisty, tentokrát vinou opilé řidičky, která zavinila dopravní nehodu, při níž zemřel 32letý policista. Pro někoho, kdo usedne za volant s více než 2 promilemi, nemám žádné pochopení. Hlubokou soustrast rodině," napsal na twitter policejní prezident Jan Švejdar.

Auta se srazila zhruba v půl osmé večer v ulici 5. května. Ve služebním autě, do kterého žena nabourala, v tu dobu seděli policisté z Moravskoslezského kraje. Vypomáhali pražským kolegům. Jeden z nich vážným zraněním na místě podlehl. Jeho dva těžce zraněné kolegy odvezla sanitka.

"Řidička, 81. ročník, byla zadržena, omezena na osobní svobodě a přivezena na policejní služebnu, kde s ní probíhají úkony trestního řízení," řekla TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Podle Siřišťové není vyloučeno, že 39letá řidička bude obviněna ještě z dalších trestných činů. Na rozdíl od policistů si ze srážky odnesla jen lehká zranění.

Hlavní dopravní tepna ve směru na Brno tak byla kvůli vyšetřování a likvidaci následků nehody na několik hodin uzavřena. Podle informací policie byl neprůjezdný celý úsek ve směru na Brno, a to od sjezdu z Jižní spojky po obchodní centrum Chodov.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz