Krimi

Měla zavinit nehodu, při níž zemřel policista. Bourala už o chvíli dřív!

K nehodě, při níž v neděli v Praze zemřel mladý policista, se objevují nové děsivé detaily. Podle informací TN.cz devětatřicetiletá žena, která měla srážku zavinit, byla nejen pod vlivem alkoholu, ale také drog. A nejen to.

Podle všeho totiž děsivý náraz, při němž na výpadovce na ulici 5. května zemřel mladý policista a jeho dva kolegové utrpěli vážná zranění, nebyl ženin první.

Podle informací TN.cz totiž řidička, která podle policejního prezidenta Jana Švejdara nadýchala přes dvě promile, krátce před osudnou srážkou už jednou bourala. A to v přibližně šest kilometrů vzdálené Lumírově ulici poblíž Vyšehradu. A poté ujela pryč.

Tato nehoda nicméně byla lehčí. Navíc se ukázalo, že dotyčná nebyla jen pod vlivem alkoholu, ale také drog. Policisté proto museli čekat, než vystřízliví, teprve potom mohly začít výslechy a další úkony.

Šoférka je podezřelá nejen z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale také z usmrcení z nedbalosti. "Obvinění nicméně zatím nepadlo," řekla v pondělí stručně TN.cz mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Související obsah

K tragické události se už vyjádřil také velitel moravskoslezských policistů Tomáš Kužel. Muži zákona v nabouraném autě totiž působí v tomto regionu, v hlavním městě vypomáhali kolegům.

Mrtvý dvaatřicetiletý policista podle něj působil na služebně na ostravském hlavním nádraží. "Bohužel se ke své rodině, známým a kamarádům nevrátí. Nevrátí se ani ke svým kolegům, policistům, které rovněž tato událost velmi zasáhla. Řady moravskoslezské policie totiž opustil policista sloužící sice krátce, avšak který si získal svou pracovitostí a nadšením pro službu, spravedlností a obětavostí jejich srdce," uvedl Kužel.

Podívejte se na reportáž o dalších nehodách, které se během víkendu staly:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz