Zahraničí

Řidič autobusu chtěl, aby si nasadili roušky. Cestující jej brutálně zmlátili!

Řidič autobusu chtěl, aby si nasadili roušky. Cestující jej brutálně zmlátili!
Zdroj: Profimedia

Řidič ve Francii je po mozkové smrti poté, co jej napadla skupinka cestujících. Řidič je měl odmítnout pustit na palubu autobusu, protože prý neměli roušky a jízdenky.

Pět lidí ve Francii skončilo v pondělí ráno ve vazbě kvůli útoku na asi 50letého řidiče městského autobusu. Ten se měl odehrát v sobotu v noci v asi 50tisícovém městě Bayonne na jihu Francie v Nové Akvitánii. Informaci přinesl francouzský portál thelocal.fr.


Podle zástupců tamních odborů se do autobusu pokusilo nastoupit několik lidí bez roušek a jízdenek. Roušky jsou ve Francii v hromadné dopravě povinné. Když je řidič nechtěl pustit dovnitř, tak na něj zaútočili a opakovaně jej mlátili pěstmi, uvedla francouzská policie.

Související obsah

Řidič pak měl z autobusu vystoupit, když jej jeden člen skupinky zasáhl do hlavy, což nakonec skončilo vážným zraněním. Byl v bezvědomí, když se dostal do nemocnice, v pondělí pak u něj lékaři konstatovali mozkovou smrt.


Přesné příčiny a okolnosti útoku nadále vyšetřuje francouzská policie. Řidiči ve městě na protest proti brutálnímu útoku vyhlásili stávku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz