Zajímavosti

Začátek prázdnin na Slovensku: V Tatrách napadl sníh! VIDEO

Začátek prázdnin na Slovensku: V Tatrách napadl sníh! VIDEO
Zdroj: Tatry / vt.sk

Přesně týden po začátku prázdnin začalo ve Vysokých Tatrách sněžit. A tak zatímco většina Slováků se těší na letní teploty, při kterých se budou moci svlažit na koupališti, v horách udeřila zima.

Na Slovensku se ze dne na den ochladilo o více než 10 stupňů. V pondělí na mnoha místech teploty překročily tropických třiceti stupňů, v okrese Michalovce naměřili meteorologové dokonce 33,4 stupně. Pak ale dorazila studená fronta a s ní výrazné ochlazení.

Teploty rychle klesly i ve slovenských horách, kde se od nadmořské výšky 2000 metrů nad mořem vytvořila i souvislá sněhová pokrývka. Pozorovatel Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) v úterý ráno hlásil nejméně čtyři centimetry sněhu na Lomnickém štítu.

Související obsah

Dokazuje to i video, které se během dne začalo šířit po sociálních sítích. Právě na Lomnickém štítu, který měří 2634 metrů, natočil Slovák sněžení a mlhu, pro kterou není vidět na krok. Souvislá sněhová pokrývka byla ráno patrná i přes webkamery, informoval portál imeteo.sk.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz