Zahraničí

Zamilovaná slovenská prezidentka ukázala první fotku s partnerem

Zamilovaná slovenská prezidentka ukázala první fotku s partnerem
První fotka Čaputové s partnerem Zdroj: Instagram

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová poprvé zveřejnila společnou fotografii s novým partnerem Jurajem Rizmanem. Vztah s "prvním frajerem", jak ho naši východní sousedé titulují, vyšel najevo letos v květnu. Prezidentský palác tehdy vydal prohlášení, že do milostného života hlavy státu nikomu nic není.

Trvalo téměř dva měsíce, než se Zuzana Čaputová bez okolků veřejně přihlásila ke svému novému příteli. Slovenská prezidentka se s Jurajem Rizmanem zná dlouhých 13 let. Zamilovali se do sebe, když bývalý ekologický aktivista pracoval jako její poradce.

Místa se Rizman zřekl, aby se nedostal do střetu zájmů, a teď pracuje pro místopředsedu slovenského parlamentu. Otázky o lásce přecházela Čaputová vždy s úsměvem, nakonec ale tlaku podlehla. Na instagramovém profilu si vystavila první společnou fotku z divadla. Zatím nasbírala přes 22 tisíc lajků.

Konkrétním komentářem sice snímek nedoprovodila, její příznivci ale záměr pochopili a pod příspěvkem jsou desítky gratulací. Čaputovou na sociální síti sleduje téměř 300 tisíc lidí.

Související obsah

Slovenská hlava státu se snaží střežit si soukromí, co nejvíc to jde. Chrání tak především svoje dvě dcery ve věku 19 a 16 let. Stejně se chová i Rizman. Oba jsou rozvedení a podle všeho spolu zatím nebydlí.

Během volební kampaně tvořila Čaputová pár s fotografem, hudebníkem a textařem Petrem Konečným. Krátce nato oznámili, že se vztah rozhodli ukončit.

Podívejte se na reportáž TV Nova o partnerovi slovenské prezidentky Zuzany Čaputové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz