Domácí

Zesnulý policista (†31) se měl ženit! Za volantem byla zfetovaná řidička

Zesnulý policista (†31) se měl ženit! Za volantem byla zfetovaná řidička
Pohřeb policisty, který zemřel na silnici v Praze Zdroj: AKTU.cz / Facebook

Ostravský policista Pavol K. (†31), který v neděli tragicky zahynul při nehodě na pražské ulici 5. května, měl před svatbou. U bezpečnostních složek nebyl nováčkem, devět let pracoval jako strážník. Od primátora dokonce obdržel vyznamenání. Rodina připravuje poslední rozloučení.

"Drahý a milovaný syn, snoubenec, synovec, bratranec, kamarád a kolega," stojí ve smutečním oznámení, které zveřejnili blízcí zesnulého policisty. Pavol K. zemřel v neděli večer na cestě z Prahy do Ostravy.

V policejním voze seděl se dvěma kolegy, v hlavním městě vypomáhali místním mužům zákona. Na výpadovce se střetli s mercedesem. Tragickou nehodu měla zavinit jeho 39letá řidička. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara nadýchala přes dvě promile, byla i pod vlivem drog - podrobnosti čtěte zde.

"Řady moravskoslezské policie opustil policista sloužící sice krátce, avšak který si získal svou pracovitostí a nadšením pro službu, spravedlností a obětavostí jejich srdce," prohlásil krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.Pavolova profesní dráha u bezpečnostních složek ale byla mnohem delší. Devět let sloužil u ostravské městské policie. V roce 2018 dokonce od primátora obdržel vyznamenání za záchranu života seniora, který v mrazech na ulici dostal infarkt.


"Je to smutný týden pro policii. Dnes vyhasl život dalšího policisty, tentokrát vinou opilé řidičky, která zavinila dopravní nehodu, při níž zemřel 32letý policista. Pro někoho, kdo usedne za volant s více než 2 promilemi nemám žádné pochopení. Hlubokou soustrast rodině," napsal Švejdar na twitteru.


Související obsah

Kromě zarmoucené maminky a dalších příbuzných po Pavolovi zůstala také snoubenka, měl se ženit. Nejbližší a kolegové se s ním naposledy rozloučí příští pondělí v ostravském krematoriu.

Na místě smrtelné nehody na pražské ulici 5. května zasahovalo několik jednotech záchranných složek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz