Krimi

Řidička na drogách měla zavinit smrt policisty. Kriminálka ji už obvinila

Kriminalisté obvinili řidičku, která měla pod vlivem alkoholu a drog způsobit smrt policisty (†31) z Ostravy. Oznámil to policejní prezident Jan Švejdar. Ještě v pátek ráno to přitom vypadalo, že pokrok ve vyšetřování zabere dlouhé měsíce. Žena je od čtvrtka na svobodě.

Ostravský policista Pavol K. (†31) zemřel v neděli při autonehodě v pražské ulici 5. května. Se dvěma kolegy se vracel domů, ti skončili se zraněními v nemocnici. Neštěstí měla zavinit řidička, která nadýchala přes dvě promile a byla i pod vlivem drog. 

Kriminalisté pustili Jitku R. (39) ve čtvrtek domů a případ si vzalo pod křídla Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4. "Nebyl podán návrh na vzetí do vazby, neboť nejsou naplněny vazební důvody," řekl TN.cz v pátek ráno mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Související obsah

"Prověřováné jednání je v současné době kvalifikováno jako trestný čin usmrcení z nedbalosti a trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnil.

Podívejte se na reportáž o plánovaném pohřbu policisty:

 

Původně měli o obvinění řidičky rozhodnou policisté až po obdržení znaleckých posudků. Už odpoledne se to však změnilo. Původně předpokládané dlouhé měsíce by se tak mohly zkrátit na týdny.

Vyjádření poslance Marka Bendy:

Kriminalisté ženu obvinili hned třikrát. "Řidičce, která v neděli způsobila smrtelnou dopravní nehodu, bylo dnes sděleno obvinění hned pro tři skutky. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky," napsal policejní prezident Jan Švejdar na twitteru.

Přesto může obviněná zůstat doma. "Vyšetřování probíhá na svobodě," uzavřel Švejdar.

Proč nejde obviněná do vazby? 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz