Domácí

Roční holčička lezla z okna ve 4. patře. Matka zrovna zapínala pračku

Roční holčička lezla z okna ve 4. patře. Matka zrovna zapínala pračku
Zdroj: Profimedia

Několik hlídek městské policie ve čtvrtek večer spěchalo do centra Brna. Svědek tam viděl malou holčičku naklánět se z okna ve čvrtém patře, měla lézt i po parapetu. Její matka zrovna musela naskládat prádlo do pračky. Dceři se naštěstí nic nestalo.

Stačil nesprávný pohyb a ještě ani ne dvouletá holčička mohla vypadnout z okna. Kolemjdoucí na ni volali, aby si nedávala nožičky na parapet, jeden ze svědků zavolal strážníky. Ti byli na místě už za dvě minuty.

"Strážníci zvedli oči k nejvyšším patrům domu právě ve chvíli, kdy něčí ruce vtáhly dítě do bytu a urychleně zavřely okno," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Protože jim kromě hlášky o nebezpečí dítěte přišla i fotografie, šli si strážníci promluvit s matkou.

"Žena vysvětlila, že má doma několik dětí a odešla jen v rychlosti naskládat prádlo do pračky," dodal Ghanem. Z preventivních důvodů dala hlídka vědět sociálním pracovníkům. Trestný čin podle státních policistů matka dívenky nespáchala.

Související obsah

Strážníci v souvislosti s incidentem připomínají, aby rodiče nenechávali děti v místnosti s otevřeným oknem o samotě za žádných okolností. "Sítě proti hmyzu instalované v oknech nejsou dostatečně silné, aby zabránily pádu dítěte, přestože tento dojem někdy v rodičích vzbuzují," zdůraznili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz