Zajímavosti

Lvice Khalila porodila ve Dvoře tři mláďata. Stará se ukázkově. VIDEO

S obrovskou radostí, kterou jim udělala lvice Khalila, se podělili ošetřovatelé Safari parku Dvůr Králové. Samice porodila tři lvíčata, všechna jsou zdravá. Zázrak zrození i další okamžiky pozorují chovatelé jen na záběrech z kamery v porodním boxu.

Mláďata se narodila v neděli 5. července, Safari park ale o přírůstku informoval až nyní. "Odchov v tuto chvíli probíhá dobře. Od samotného porodu probíhá zcela přirozeně a my do něj vůbec nezasahujeme," informoval zoologický ředitel Jaroslav Hyjánek.

Situaci tak mohou ošetřovatelé hodnotit jen podle záběrů z kamery, která je umístěna v porodním boxu. Zatím to vypadá, že se Khalila o svá lvíčata stará velmi pečlivě a všechno je v pořádku. Všechna mláďata pijí, jen jedno je viditelně menší než ostatní.

Pohlaví lvíčat chovatelé ještě neznají, za několik týdnů by ale měla podstoupit preventivní prohlídku, při níž se to ukáže. Kdy samice s mláďaty opustí porodní box, se zatím podle zoologů nedá odhadnout. Bude záležet jen na jejich kondici.

Související obsah

"První kontakt proběhne jistě přes bezpečnou bariéru plotu. Až v situaci, že lvíčata budou schopná odolat případnému neomalenému chování sourozenců, spojíme je dohromady," vysvětlil Hajánek. Obě roční lvíčata, která také přivedla na svět Khalila, v budoucnu skupinu opustí.

Ostatní lvi zůstávají ve výběhu a návštěvníci se tak nemusí obávat, že by smečku neviděli. "Pro samotné lvy je situace zcela přirozená, i v přírodě samice běžně na několik týdnů odchází mimo smečku, aby porodila a o samotě se věnovala mláďatům," doplnil ředitel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz