Zajímavosti

V pražské zoo pokřtili dvě letošní slůňata. Dostala krásná jména

V pražské zoo pokřtili dvě letošní slůňata. Dostala krásná jména
Zdroj: Petr Hamerník, Zoo Praha

Sloní samičky, které se nadávno narodily v pražské zoo, dostaly v neděli dopoledne jména. Chovatelé se jim rozhodli říkat Lakuna a Amalee. Jména jsou spojena se Srí Lankou, odkud pocházejí matky slůňat.

První letošní slůně se narodilo 27. března a vážilo 92 kilogramů. Porodila ho samice slona indického Tamara, která už v roce 2016 přivedla na svět Rudolfa. Chovatelé se březnovou sloní holčičku rozhodli pojmenovat Lakuna. Na facebooku o tom informoval ředitel zoo Miroslav Bobek.

"Tady je úryvek z mého zápisníku: Mohla by se jmenovat 'dobré znamení' nebo jen 'znamení v sinhálštině, napadlo mě a hned jsem to Martinovi napsal. Za nás super, odpověděl mi po chvíli. A tak jsme pro první ze sloních princezen vybrali jméno Lakuna, Znamení," vysvětlil Bobek.

Zatímco výběr prvního jména byl poměrně snadný, o přízvisku druhé sloní slečny se diskutovalo déle. Ta přišla na svět v noci na 9. května a vážila 124 kilogramů. Porodila ho Janita, která už také předtím dala Zoo Praha jedno slůně - Maxmiliána.

Související obsah

Nakonec se chovatelé pro květnovou holčičku rozhodovali mezi jmény Araliya a Amalee. "Araliya je květ plumérie, který je na Srí Lance využíván v chrámech k obřadním účelům. Amalee je prostě jen jméno. Jenže právě ta u našich slonařů vyhrála hlasování o výběru jména, byť jen o jediný hlas," dodal Bobek.

Podívejte se, jak se slůňata poprvé ukázala návštěvníkům:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz