San Diego

Požár na palubě vojenské lodi v San Diegu! 21 zraněných

Jedenadvacet lidí bylo zraněno po nedělním výbuchu a požáru na palubě lodi USS Bonhomme Richard na americké námořní základně v San Diegu. Podle svědků požáru předcházel výbuch, informoval portál CNN.

"Sedmnáct námořníků a čtyři civilisté byli hospitalizováni v místní nemocnici. Jejich zranění nejsou život ohrožující," uvedlo v prohlášení americké námořnictvo. Všichni členové posádky už loď opustili a na palubě probíhá zásah několika hasičských jednotek. Ze čtvrt kilometru dlouhé lodi stoupala oblaka hustého dýmu.

Požár vypukl v devět hodin ráno místního času, když spustil několik požárních alarmů. Zatím není jasné, co požár způsobilo. Počáteční zprávy z lodi naznačují, že hořet začalo na spodní palubě. V době požáru bylo na lodi kolem 160 námořníků.

Související obsah

USS Bonhomme Richard je americká vojenská výsadková loď s posádkou až tisíc osob. Námořnictvo muselo kvůli požáru stáhnout dvě další lodě, které kotvily v těsné blízkosti. Kolem hořící lodě zasahují remorkéry, které na požár chrlí několik proudů vody.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz