Domácí

Gottovi fanoušci oblehli Malvazinky. Květiny poslal i prezident Zeman

U hrobu Karla Gotta je zase rušno. Legendární zpěvák by dnes oslavil 81. narozeniny a na místo jeho posledního odpočinku míří už od víkendu davy příznivců. Bezpečnost hřbitova na Malvazinkách tak hlídá nejen pražská hřbitovní správa. Situaci přímo na místě jsme od ranních hodin sledovali na TN.cz, přímý přenos pokračuje i odpoledne.

Karel Gott by 14. července oslavil 81. narozeniny. Přípravy na hřbitově Malvazinky byly v plném proudu už od minulého týdne. Vzhledem k tomu, co se dělo loni po smrti Mistra, bylo důležité nepodcenit přípravu. Proto bude u hrobu po celý den zvýšená ostraha. 

Už od rána proudí k Mistrovu hrobu desítky fanoušků. Mezi prvními přišel zástupce kanceláře prezidenta republiky s květinovou vzpomínkou od prezidenta Miloše Zemana. 

Některé návštěvníky už musela ochranka usměrnit. "Byla tady dáma se zcela nevhnodnou svíčkou, ale byla velmi rozumná a odnesla si ji zpátky. Největší nápor příznivců čekáme odpoledne a k večeru," řekla TN.cz paní z ostrahy. Hřbitov se zavírá v sedm večer, poté má hřbitovní správa v plánu místo uklidit, pokud by lidé přinesli příliš mnoho svíček a dalších předmětů.

Související obsah

"Zaměříme se především na hořící svíčky nebo vylitý vosk," dodala. Už před loňskými Vánocemi musel totiž hřbitov řešit požár, který způsobila právě jedna ze zapálených svíček.

Před náhrobním kamenem je kromě věnce od Zemana i dojemný vzkaz od vdovy Ivany a dcer Charlotte, Nelly, Lucie a její rodiny. "Drahý Kájo, milovaný tatínku a dědečku. Moc nám chybíš, je tu bez Tebe velké prázdno. Vzpomínáme na Tebe s láskou každý den. Posíláme pusu do nebe," stojí v něm.

Jméno nejstarší zpěvákovy dcery Dominiky však chybí. Původně se v úterý očekával i její příchod, nakonec se však neobjevila. Květiny ale k hrobu položila Šárka Rezková, u které Dominika od přelomu roku po návratu z Finska několik měsíců bydlela.

Související obsah

Místo posledního odpočinku věčného Slavíka je předmětem zájmu celoročně, na výročí jeho narození je ale nápor mnohem větší. První fanoušci dorazili už o víkendu. Před vilou na Bertramce, kde Gott prožil většinu života, je o poznání větší klid. Před branku zatím kdosi položil jedinou růži. 

TV Nova připomene ve speciálním pořadu nejznámější hity, nejslavnější vystoupení i osobní život největšího českého zpěváka Karla Gotta. Součástí bude i jedinečný dokument z pera Olgy Špátové - Fenomén Gott. Sledovat ho můžete na TV Nova dnes večer od 21:35. 

První fanoušci vyrazili ke zpěvákovu hrobu už v pondělí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz