Domácí

Pavol (†31) tragicky zemřel, rodině pomůžou hned dvě sbírky!

Pavol (†31) tragicky zemřel, rodině pomůžou hned dvě sbírky!
Pohřeb policisty, který zemřel na silnici v Praze Zdroj: AKTU.cz / Facebook

Pozůstalí po jednatřicetiletém policistovi Pavolovi, který před pár dny zahynul při tragické nehodě, se stále vyrovnávají s obrovskou ztrátou. Rodina ovšem na holičkách nezůstane - vznikly totiž hned dvě veřejné sbírky, kam může peníze poslat každý.

"Jsou vyhlášeny dvě veřejné sbírky na podporu pozůstalých po tragicky zemřelém policistovi Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje," informoval v úterý mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

První vyhlásily policejní odbory, tu druhou pro změnu odboráři ostravské městské policie. Sbírka vyhlášená strážníky už běží, lidé na ni mohou přispět až do 30. listopadu. Číslo sbírkového účtu je 2001835439, kód banky 2010.

Sbírka Nezávislého odborového svazu Policie České republiky startuje 15. července a běží do 30. září. Číslo účtu je 4200555535, kód banky 6800 a variabilní symbol 332790.

Související obsah

Policisté a strážníci o založení sbírek informovali jen den poté, co se rodina, kolegové, známí a kamarádi v Ostravě s tragicky zesnulým Pavolem naposledy rozloučili. Na pohřeb jich dorazily přibližně tři stovky. Pavol, který se měl brzy ženit, mimo jiné také trénoval karate a vypomáhal na kulturních a jiných společenských akcích.

Ze zavinění smrtelné nehody obvinili pražští policisté devětatřicetiletou Jitku R. Podle vyšetřovatelů byla v době, kdy v metropoli smetla policejní auto, pod vlivem alkoholu a drog.

Související obsah

Zatímco ona ze střetu vyvázla v podstatě bez následků, s Pavolem ve služebním autě cestovali další dva kolegové, respektive kolega a kolegyně. Oba dva utrpěli velmi vážná zranění, se kterými skončili v nemocnici.

Připomeňte si policistův pohřeb v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz