Domácí

Pozor na dezinfekci! Na sluníčku vám může i ublížit

Teplo, slunce a opalovací krémy - to vše patří k dovolené. A letos přibyla i další důležitá věc - dezinfekce. Ta přitom na slunci může pleti způsobit nemalé problémy.

Červená a popraskaná kůže na prstech a dlaních, i tak mohou po dni stráveném na slunci vypadat vaše ruce. Dezinfekce na prudkém slunci může vaší kůži způsobit velké problémy. Platí tomu tak především při letní dovolené u moře.

"Dezinfekce proti koronaviru může kůži výrazně vysušovat, protože obsahuje alkohol a to vede ke zvýšené citlivosti proti UV záření, protože kromě jiného smyjeme přirozeně ochranné faktory,“ informuje dermatolog Petr Arenberger.

Nejvíc se používání dezinfekce podepisuje na citlivé kůži. Ta má už primárně potíže s hydratací a dezinfekce ji nadměrně vysušuje. Podle odborníků bychom zejména v letním období měli dbát na zvýšenou péči o naši pokožku pravidelným mazáním. Pozor si dejte i na neozkoušené dezinfekce

Související obsah

"Mořská voda nepůsobí přímo jako dezinfekce, ale i v této koncentraci viry omyje dobře. Pokud jste dlouho v moři a máte odstup od ostatních účastníku, tak bojujete proti virové infekci,“ dodává Arenberger.

Odborníci doporučují vyhnout se zejména parfemovaným dezinfekcím. Ale nespoléhejme na to, že i mořská voda má jisté desinfekční účinky. Podle ministerstva zdravotnictví je primární prevencí proti nákaze voda a mýdlo s dezinfekční přísadou.

Barbora Šimková, JH
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz