Domácí

Stovky lidí se nedočkají balíků od pošty. Při srážce vlaků se zničily

Stovky lidí se nedočkají balíků od pošty. Při srážce vlaků se zničily
Zdroj: SŽDC

Úterní neštěstí u Českého Brodu, kde se srazily dva vlaky, má dopady na tisíce lidí. Kromě přímých účastníků nehody se dotklo i mnoha adresátů, kteří očekávají od České pošty zásilku. Po srážce se v poštovním vlaků poničily stovky balíků. Tisíce dalších zásilek budou mít při doručování zpoždění.

Při havárii před železniční stanicí Český Brod narazil osobní vlak do poštovního, který stál u návěstidla a vezl převážně balíky určené pro Pardubice, Olomouc a Ostravu. "Česká pošta odhaduje, že došlo ke zničení nebo poškození zhruba 800 kusů balíkových zásilek podaných převážně v Praze a středních Čechách a určených k doručení v pásmech PSČ 750 00 – 799 99, tedy na Olomoucku a střední Moravě," uvedla Česká pošta.

Po několika hodinách upřesnila, že se počet zcela zničených zásilek adresovaných na Olomoucko vyšplhal až na 1800. "V případě, že došlo ke zničení či poškození přepravované zásilky, mohou klienti podat reklamaci na kterékoliv poště nebo prostřednictvím webových stránek České pošty. Případná náhrada škody se tedy řeší na základě reklamačního řízení," doplňuje mluvčí České pošty Matyáš Vitík. 

Někteří o svou zásilku sice nepřišli, ale dostanou ji se zpožděním. Podle České pošty se jedná o jeden až dva dny a týká se to zhruba šesti tisíc balíků podaných převážně v Praze a ve středních Čechách, které mají být doručené ve východních Čechách a na severní Moravě PSČ 500 00 - 510 99, 516 00 - 559 99, 580 00 - 58599 a PSČ začínající číslem 7).

Související obsah

Při nehodě se poškodily celkem tři vozy patřící České poště. "Dva byly po nehodě umístěny v železniční stanici Český Brod a zásilky z nich byly překládány do náhradních vozidel. Tyto zásilky by měly být v průběhu středy přepravovány po silnici a v průběhu čtvrtka doručovány adresátům," informuje Česká pošta.

Třetí vůz, do kterého osobní vlak narazil, byl spolu s balíky nenávratně poničený. Podle České pošty se škoda na jejích vozech a zásilkách pohybuje okolo 15 milionů korun. Celková škoda přesáhla 40 milionů korun. Nehoda si vyžádala jeden lidský život - zemřel při ní strojvedoucí osobního vlaku. Zranilo se 35 lidí, mezi nimi i osm dětí.

Podívejte se na záběry z místa havárie v následujícím videu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz