Zahraničí

Kolik je skutečně nakažených v Chorvatsku? Úřady se neshodly

Kolik je skutečně nakažených v Chorvatsku? Úřady se neshodly
Zdroj: Getty Images

V Chorvatsku stále přibývá pacientů nakažených koronavirem. Ve středu ohlásily chorvatské úřady na tiskové konferenci dalších 92 nových případů. Čísla na oficiálních webových stránkách o koronaviru však byla daleko vyšší.

Na chybu okamžitě upozornila chorvatská média. Webové stránky koronavirus.hr totiž uváděly daleko vyšší počet nakažených, než místní orgány potvrdily na středeční tiskové konferenci. Podle webu přibylo za posledních 24 hodin 126 nakažených.


"Bylo nám řečeno, že počet byl nesprávný a chyba byla opravená,“ píše chorvatský portál dnevnik.hr.


Chybu v počtu nakažených web skutečně upravil. Za posledních 24 hodin tak přibylo v Chorvatsku 92 nových případů nákazy koronavirem. V nemocnici je podle dostupných informací 132 pacientů.

Související obsah


I když byl počet nově nakažených daleko nižší, než uváděl web, zpřísnily se v Chorvatsku některá opatření. Lidé musí nosit roušky a zakrývat si nos i ústa také na dalších místech.


"Roušky jsou povinné také v případě, pokud jdou lidé na poštu, nebo do banky. Opatření se týká rovněž pedikérů, kadeřníků a dalších profesí, kde člověk přichází do těsného kontaktu se zákazníky,“ vysvětlil šéf chorvatského Institutu veřejného zdraví Krunoslav Capak.


Povinnost nosit roušky je v Chorvatsku platná od pondělí. Zakrýt si nos a ústa musí lidé v obchodech a ve veřejné dopravě. Roušky musí nosit také zdravotníci a návštěvy ve zdravotnických zařízeních, například v nemocnicích, nebo domovech pro seniory.


Nařízení platí také pro řidiče a ostatní zaměstnance veřejné dopravy a pro pracovníky v gastronomii, kteří přichází do kontaktu se zákazníky, nebo s jídlem.

Chorvatská vláda zavedla opatření proti šíření koronaviru. Více v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz