Domácí

Krávy nebudou mít co žrát. Stohy slámy někdo počmáral graffiti

Krávy nebudou mít co žrát. Stohy slámy někdo počmáral graffiti
Zdroj: Katka Milsomrová

Zemědělci to mají občas opravdu náročné - kromě nepřízně počasí jim úrodu často ničí i samotní lidé. Nad některými způsoby dokonce zůstává rozum stát. Například na jihu Čech neznámý vandal postříkal sprejem stohy slámy a zničil tak tvrdou práci místním zemědělcům.

"Tohle nikdy nepochopíme! Nejde vůbec o první takový případ. V době, kdy všude probíhají sklizně a zemědělci mají opravdu napilno a skoro nespí, se najde nějaký „trouba“, který jejich práci zničí," napsala na Agrární komora na facebooku, kde sdílela fotografii stohů slámy z jižních Čech.

Z nepochopitelných pohnutek se neznámý vandal rozhodl tyto stohy "ozdobit" graffiti, na které si vzal sprej. Pokreslená sláma už tak zemědělcům příliš užitku nepřinese. "Někdy to vypadá, že se obyčejná lidská slušnost bohužel někam vytratila. Takže nikomu nic neničte a neberte, co není vaše," vyzývá lidi rozhořčeně Agrární komora.

Související obsah

Není to tak dávno, kdy na sociálních sítích informovala o dalším nešvaru, kterému musí zemědělci čelit. Mezi lidmi se rozšířil trend pořizování fotografií a tzv. selfies uprostřed rozkvetlých polí s jetelem nebo vlčím mákem. Pro krásnou fotografii ale rostliny pošlapávají a zanechávají za sebou spoušť.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz