Domácí

Válečná sekera zakopána! Babiš se domluvil s Hřibem na směně pozemků

Premiér Andrej Babiš se po dlouhém dohadování konečně domluvil s pražkým primátorem Zdeňkem Hřibem na směně pozemků v areálu FN Královské Vinohrady. Stát se zde chystá postavit popáleninové centrum.

Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek potvrdil, že po dvou letech dohadování konečně došlo k domluvě mezi ním a pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti). Dlouhá rozepře se týkala především směny pozemků nemocnice na Vinohradech nebo plánované vládní čtvrti v Letňanech.


Stát má v plánu v prostorách nemocnice postavit zbrusu nové popáleninové centrum a centrální příjem. Výstavba centra by měla vyjít zhruba na 4,7 mld. Kč.

"Konečně. První fakt konstruktivní jednání se zástupci Prahy. Což ve finále pomůže jak obyvatelům Prahy, tak i zbytku republiky. Právě jsem jednal s primátorem Prahy," informoval Andrej Babiš.

Související obsah

Podle slov premiéra se řešila také plánovaná vládní čtvrť, která by měla vyrůst v Letňanech společně s novou moderní nemocnicí. Tématem byl také pražský okruh, kde je v plánu propojit úsek 511 spojující dálnici na Brno a Plzeň s dálnicí na Hradec Králové. Jestli se dohodli i na těchto tématech, ale už premiér Babiš neinformoval.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz