Zahraničí

V londýnské Temži jsou žraloci, hlásí vyděšení lidé. Experti to nevyloučili

V londýnské Temži jsou žraloci, hlásí vyděšení lidé. Experti to nevyloučili
Zdroj: Twitter

Londýňané teď nežijí ničím jiným než žraloky, kteří údajně měli do města připlavat přes řeku Temži. Na sociálních sítích sdílejí fotografie předmětů, jež žraločí ploutve nápadně připomínají. Odborníci si nejsou úplně jistí, ale nevyloučili, že se mořští dravci v řece skutečně v tyto dny vyskytují.

Svědci viděli věc, která vypadá jako žraločí ploutev, v řece v londýnských čtvrtích Westminster, Vauxhall a Hammersmith. Fotkami doslova zaplavili sociální sítě a ptají se, jestli se do britské metropole doopravdy dostali mořští predátoři.

"Dneska jsem šla přes centrum a podívala se do řeky. My teď máme v Temži žraloky?" nevěřila svým očím Yasmin Danová na twitteru.

Podle britské portálu metro.co.uk si nebyla správa řeky přítomností žraloků jistá. Její mluvčí však s odvoláním na odborníky nevyvrátil, že se po Temži mohou pohybovat. "Není to běžné, ale už v minulosti jsme u nás měli žraloka ostrouna obecného," prohlásil.

"Pokud se vážně jedná o ploutev a není to naplavený nepořádek, pak to spíš než žralok bude nějaký malý kytovec, možná sviňucha obecná," dodal. Sviňucha se podobá delfínům, podobně se i chová, ale není tak inteligentní.

Související obsah

Někteří Londýňané si ještě pamatují na rok 2006, kdy se do Temže dostal pětimetrový vorvaňovec anarnak. Tehdy probíhala záchranná operace, zvíře se však kvůli mělčinám dehydratovalo a zahynulo.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz