Zahraničí

Uklízeči umyli čmáranici z metra. Kresba měla hodnotu 220 milionů

Světoznámý umělec Banksy na účtu na sociálních sítích zveřejnil video, na kterém má vytvářet graffiti v londýnském metru. Než ale vyšlo najevo, že jde o dílo tohoto umělce, pracovníci graffiti odstranili. Banksyho díla se po světě draží za miliony dolarů. Podle odhadů mohla mít poslední malůvka hodnotu 10 milionů dolarů, tedy 220 milionů korun.

Video, které se objevilo na sociálních sítích, ukazuje muže, který vypadá jako uklízeč a vytváří několik obrazů a nápisů přímo v soupravě metra za běžného provozu. Má jít o umělce, který vystupuje pod přezdívkou Banksy.

Jeho díla jsou ve společnosti velmi známá, než ale vyšlo najevo, že jde o práci tohoto umělce uklízecí četa dopravního podniku Transport fot London (TfL) již stihla graffiti umýt.

"Postupovalo se jako v případě každého jiného graffiti, které se v síti objeví," sdělil zdroj z TfL portálu BBC a doplnil: "Práce uklízečů spočívá v tom, že je síť čistá, zejména to platí v současné době."

Související obsah

Podle oficiálního vyjádření bylo graffiti odstraněno již před několika dny kvůli striktní politice londýnského metra. TfL ocenila snahu umělce upozornit lidi na problematiku roušek. "Rádi bychom Banksymu nabídli šanci k vytvoření nové verze jeho zprávy pro naše zákazníky na příhodné lokaci," cituje BBC část oficiálního vyjádření.

Video zveřejnil Banksy na svém instagramu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz