Zahraničí

Turisté kašlou na rozestupy. Úřady na Mallorce se s nimi nemažou!

Úřady na Mallorce se rozhodly uzavřít bary a noční kluby ve vyhlášeném letovisku Magaluf a také v hlavním městě. Důvodem jsou bujaré večírky zahraničních turistů, na kterých nedodržují doporučené rozestupy a odkládají roušky. Ty jsou na veřejnosti povinné pro všechny.

Video, které obletělo svět. Skupinka opilých Britů skáče s hlasitým zpěvem po autech, která stojí zaparkovaná před bary v letovisku Magaluf. V zemi, která si - co do počtu nakažených koronavirem - prošla na jaře peklem, ignorují vládní nařízení a bez roušky a rozestupů tančí v ulicích.

Policie od začátku sezóny odhalila už nejméně 60 nelegálních večírků. I proto se vláda rozhodla proti nezodpovědnému chování turistů zasáhnout. V letoviscích, která jsou noční zábavou proslulá, uzavře veškeré bary a noční kluby.

"Viděl jsem záběry z Mallorky a velmi mě znepokojují. Musíme být velmi opatrní. Riziko přenosu infekce je vysoké,“ tvrdí německý ministr zdravotnictví Jens Spahn. Destinace je oblíbené právě i u německých cestovatelů.

Související obsah

Pro zavedení nových opatření se rozhodlo i Řecko. Od středy platí na hranicích s Bulharskem přísné kontroly. Turisté se musí prokázat negativním testem na koronavirus v angličtině, který byl proveden nejdéle 72 hodin před překročením hranic. Testy na místě namátkově provádějí i členové zdravotnických týmů. U hranic proto vznikají i půlkilometrové kolony.

"Právě nám začaly prázdniny a už teď jsem z toho trochu otrávená. Tahle přísná pravidla mi připomínají to, co jsem zažila za socialismu,“ lamentuje turistka ze Slovenska Ladislava Molnárová.

A plánování dovolené může ztížit i rozhodnutí Rakouska, které od čtvrtka zatím do 31. července zakáže lety do 18 zemí. Z Vídně tak Češi nebudou moct létat třeba do Egypta, Bulharska, Černé Hory nebo Portugalska.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz