Zajímavosti

Šok v Pardubicích. Rybář tu z "louže" vytáhl kapitálního sumce!

Přímo v centru Pardubic chytil jeden rybář sumce dlouhého 230 centimetrů - svými rozměry tak patří mezi největší úlovky v české historii. Muž 75kilového obra vytáhl na vlasec o nosnosti 18 kilogramů a navíc v této nádrži tak velkou rybu nikdo nečekal.

Dvouhektarový Bajkal je tak malý a mělký, že když se pod bruslařem podlomí led, zůstane stát na dně. Jestli tedy někde hledat kapitální sumce, tak rozhodně ne tady. Běžně odtud rybáři tahají kusy do 60, 70 centimetrů.

Erik Jandera toužil po candátovi a nahodil gumovou rybičku tak malou, že by ji sumec obvykle přehlédl. Nástraha se po dvouhodinovém boji navíc začala v rybí tlamě rozpadat. "Tam se začaly narovnávat háky, očka," popisuje Jandera.

Takový úlovek mezi paneláky a přímo u hlavní pardubické tepny vyvolal mezi rybáři senzaci. Nádrž před čtyřiceti lety vznikla po těžbě písku, když rostla čtvrť Polabiny. Sumec je zhruba stejně starý.

Související obsah

Ryba má 230 centimetrů a kdyby byla o pouhých pětadvacet centimetrů další, stala by se národním rekordem. Navíc je o deset kilo těžší než samotný rybář.

Kapitální sumec je v tak malém revíru postrachem všeho živého. Kromě ryb zaútočí na labutě, kachny i nutrie. A postrachem bude dál. Rybář okamžitě sumce pustil.

Jednu vadu na kráse tenhle zážitek měl - když byl rybář ve vodě, uvědomil si, že má v kapse klíče od auta. Ty mu nezačaly fungovat doteď.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz