Domácí

Olašský král jede do Přerova. Ve městě bude řešit rvačky Romů

Zastupitelé Přerova chtějí jednat s olašským králem. V posledních dnech se totiž v ulicích města vyhrotil spor mezi dvěma romskými rodinami. Policie kvůli obavám z dalších střetů mezi znepřátelenými klany posiluje hlídky.

 Krušné dny teď prožívají obyvatelé Přerova. Ve dne i v noci se setkávají s pokřikováním, výhrůžkami i násilnostmi. Za vším stojí spor dvou rodin olašských Romů.


O jejich počínání plánují zastupitelé Přerova jednat také s olašským králem. Ten je pro romskou komunitu největší autoritou, a to kvůli její přísné hierarchii.


Spor se rozhořel v první polovině týdne v centru Přerova v oblíbené cukrárně. Proti bitce dvou mužů tehdy muselo zakročit několik policistů. Šestačtyřicetiletý útočník měl napadnout o rok staršího muže. Násilníka i jeho syna policie zadržela. Starší muž je teď podezřelý z výtržnictví a hrozí mu až tři roky za mřížemi.

Související obsah


Odveta na sebe nenechala dlouho čekat. O dva dny později zažili krušnou noc obyvatelé ulic Bratrské a Čapka-Drahlovského.


Na ulici vzduchem létalo domácí vybavení. Zatím poslední spor mezi rodinami proběhl v jedné z pasáží v centru města. Přerov od začátku roku prostřednictvím internetu sleduje, kde ve městě se lidé nejvíce bojí. Používá k tomu takzvanou mapu strachu.

Petr Bača, drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz