Zahraničí

Řidič nedával při couvání pozor, zabil teprve dvouletou holčičku

Řidič nedával při couvání pozor, zabil teprve dvouletou holčičku
Zdroj: Profimedia

Obrovskou tragédií se zabývají policisté z obce Šarišské Jastrabie na východě Slovenska. Řidič tam ve čtvrtek před rodinným domem srazil teprve dvouletou dívenku, ta na místě zemřela.

Řidič fordu krátce po poledni couval před jedním z rodinných domů ve východoslovenském Šarišském Jastrabí, jeho krátké popojetí skončilo velkým neštěstím. Autem totiž srazil teprve dvouletou holčičku.

Na případ upozornil portál tvnoviny.sk. "Malá slečna spadla na zem, kde zůstala ležet bez známek života," uvedla prešovská krajská policejní mluvčí Jana Ligdayová.

Přivolaný lékař musel konstatovat smrt, nařízená je i soudní pitva. Policie z ľubotínskeho obvodu už zahájila trestní stíhání pro přečin usmrcení. Bližší informace o tragédii nezveřejnila.

Související obsah

Nabádá však další řidiče k větší obezřetnosti. "Je léto, čas prázdnin, volna, výletů, her. Ani v tuto dobu ale není prostor na snížení ostražitosti vůči nejbezbranějším - dětem. Dávejme na ně obzvlášť teď o to větší pozor, vždyť jejich život a zdraví jsou pro nás to nejcennější," vzkázali policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz