Domácí

Policisté zadrželi muže, kteří měli zpronevěřit 33 milionů korun

Policisté v Moravskoslezském kraji zadrželi podezřelé, kteří měli zpronevěřit 33 milionů korun. Muži, kteří byli vášnivými milovníky aut a motorek, měli fiktivně fakturovat neuskutečněné reklamní služby a připravit tak stát o miliony.

Vášeň k rychlým strojům a hlavně k penězům se nevyplatila sedmi mužům z Opavska. Od roku 2016 měli podle kriminalistů fiktivně fakturovat reklamu na závodních strojích nebo kolem závodních tratí.

"Dva z těch obviněných ve vztahu otec a syn se domluvili s třetím z těch obviněných a ten jim opatřil fiktivní účetní doklady. V případě, že byli pozváni na finanční úřad k podání nějakého vysvětlení, tak jim ty výpovědi vypsali písemně a oni se je naučili,“ uvedl vedoucí odboru hospodářské kriminality Martin Válek.

Související obsah

Policie na podezřelé přišla díky spolupráci s pracovníky finančního úřadu. Následně provedla prohlídky kanceláří, rodinných domů i v autech.

"Byli zajištěny účetní doklady, faktury, firemní razítka, mobilní telefony, účetní technika, finanční hotovost za 4,2 milionu korun a potom motorová vozidla za 5,4 milionů korun a loď za 6,5 milionu korun,“ dodává Válek.

Podezřelým hrozí pět až deset let vězení. Dva z nich jsou stíháni vazebně.

Barbara Hanousek, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz