Domácí

Policisté zadrželi muže, kteří měli zpronevěřit 33 milionů korun

Policisté v Moravskoslezském kraji zadrželi podezřelé, kteří měli zpronevěřit 33 milionů korun. Muži, kteří byli vášnivými milovníky aut a motorek, měli fiktivně fakturovat neuskutečněné reklamní služby a připravit tak stát o miliony.

Vášeň k rychlým strojům a hlavně k penězům se nevyplatila sedmi mužům z Opavska. Od roku 2016 měli podle kriminalistů fiktivně fakturovat reklamu na závodních strojích nebo kolem závodních tratí.

"Dva z těch obviněných ve vztahu otec a syn se domluvili s třetím z těch obviněných a ten jim opatřil fiktivní účetní doklady. V případě, že byli pozváni na finanční úřad k podání nějakého vysvětlení, tak jim ty výpovědi vypsali písemně a oni se je naučili,“ uvedl vedoucí odboru hospodářské kriminality Martin Válek.

Související obsah

Policie na podezřelé přišla díky spolupráci s pracovníky finančního úřadu. Následně provedla prohlídky kanceláří, rodinných domů i v autech.

"Byli zajištěny účetní doklady, faktury, firemní razítka, mobilní telefony, účetní technika, finanční hotovost za 4,2 milionu korun a potom motorová vozidla za 5,4 milionů korun a loď za 6,5 milionu korun,“ dodává Válek.

Podezřelým hrozí pět až deset let vězení. Dva z nich jsou stíháni vazebně.

Barbara Hanousek, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz