Domácí

Muž se přidržoval převrácené loďky, manželku v bezvědomí držel v náručí

Hasiči vyjížděli v pondělí na pomoc dvěma tonoucím lidem, se kterými se převrátila loď uprostřed vodní nádrže Jesenice na Chebsku. Muž se držel převrácené loďky, zároveň držel v náručí ženu v bezvědomí. Hasiči oba vytáhli a začali s oživováním, žena byla následně převezena do nemocnice.

Manželé, kteří bydleli přibližně měsíc v místním kempu, si vyjeli na kajaku s plachtou na Jesenici. Zvedl se vítr a jejich plavidlo to přibližně 500 metrů od břehu převrátilo. Podle informací TV Nova jsou oba poškození z Německa.

"Na místě tak zasahovaly tři čluny hasičů. Aktivována byla rovněž vodní záchranná služba, ta ale na Jesenici slouží pouze o víkendech. Zároveň bylo prověřeno, zda zrovna na vodní hladině neprovádí činnost policejní člun. První na místě byli hasiči ze stanice Cheb, kteří na člunu dojeli k převrácené loďce," potvrdil zásah mluvčí hasičů Martin Kasal.

Loďky se držel muž, který zároveň v náručí držel ženu v bezvědomí. Hasiči vytáhli oba na člun, u ženy začali okamžitě s oživováním. To pokračovalo i na břehu po předání záchranné službě. Životní funkce se podařilo obnovit přibližně po 15 minutách, následně byla žena převezena do nemocnice.

Související obsah

"S ohledem na větrné počasí a možnost, že by i další osoby na vodní hladině mohly být v ohrožení, provedli hasiči na člunech kontrolu celé vodní plochy. Na žádost policie pak hasiči pátrali po další dvojici, která odjela z kempu na paddleboardu a delší dobu o ní nikdo neměl zprávy. Tuto dvojici našli družní hasiči, osoby byly v pořádku a již mířili zpět do kempu," doplnil Kasal.

Minulý týden zachraňovali hasiči, záchranáři a policisté hned několik tounoucích, v případě dvou dětí v Jihočeském kraji bohužel skončily případy tragicky. Policie proto apelovala zejména na rodiče, aby při pobytu u vody byli extrémně obezřetní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz