Zahraničí

Kvůli smrti syna při horské túře hrozí Češce v Rakousku tři roky vězení

Kvůli smrti syna při horské túře hrozí Češce v Rakousku tři roky vězení
Zdroj: Profimedia

Kvůli smrti šestiletého syna při alpské túře hrozí 42leté Češce až tři roky vězení. Malý chlapec zemřel v únoru při sestupu z hory Drachenwand, ve tmě uklouzl a zřítil se do hloubky 60 až 70 metrů. Zachránit už se ho nepodařilo.

Po smrtelné nehodě na Drachenwandu u jezera Mondsee z konce února vzneslo státní zastupitelství ve Welsu obvinění z usmrcení z nedbalosti proti matce, informuje portál Kleine Zeitung.

Čtyřčlenná skupina vyrazila na obtížnou cestu, túry se účastnila matka se synem, její partner a kamarád. Podle mluvčího státního zastupitelství Christopha Webera je cesta, kterou zvolili, ze své podstaty nevhodná pro děti.

Podle Kleine Zeitung měl výstup trvat třikrát déle než obvykle. Při sestupu do rokle pak ve tmě došlo k neštěstí. Chlapec spadl do hloubky 60 až 70 metrů. Pomoc bohužel přišla příliš pozdě.

Související obsah

Podle státního zástupce neměla matka syna dostatečně jištěného, navíc zřejmě dítěti chyběla svítilna, uvádí Kleine Zeitung. V případě odsouzení hrozí Češce až tři roky ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz