Domácí

Obyvatelé Plzně chtějí místo Arrivy zpět původního dopravce

Krajem vybraný autobusový dopravce se na Plzeňsku dál potýká s problémy. Lidé z okrajových části Plzně chtějí místo autobusů Arrivy zpátky městskou hromadnou dopravu.

Zástupci čtvrtého městského obvodu předložili krajským zastupitelům požadavky občanů z okrajových částí Plzně. Ti nejsou spokojeni s novým dopravce Arriva. Dopravce se hned od počátku nasazení tedy od poloviny června v kraji potýkal s problémy, a to především se zpožděním spojů.

Aby se společnost vyhnula sankcím od krajského úřadu, měla celou situaci napravit do minulého pondělí. I když se situace se zpožděnými a nevypravenými autobusy zlepšila, lidé stále nejsou spokojení.

 

Související obsah

Vadí jim například to, že na rozdíl od městské hromadné dopravy musejí do každého vozu nastupovat pouze předními dveřmi, jako na dálkových linkách, což je nevýhodné například pro starší lidi s vozíky, kteří se s nimi nemohou úzkými uličkami v autobuse pohybovat.

U některých řidičů prý dokonce za vozíky platí jako za zavazadla, což se jim nelíbí. Na meziměstskou dopravu prý také neodpovídají typy autobusu. Nevejdou se do nich například dva kočárky.

Související obsah

Podle místostarostky plzeňské Doubravky Lenky Kočové má snahu dopravce situaci řešit, stejně tak je podle jejích slov připraven městský dopravní podnik v případě potřeby nasadit zpět hromadnou dopravu.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz