Psí domov

Beníka se chtěli zbavit ranou krumpáčem. Život mu zachránil útulek

Beníka se chtěli zbavit ranou krumpáčem. Život mu zachránil útulek
Zdroj: TN.cz

Další díl speciálu televize Nova Psí domov představil hned několik psích hrdinů. Spolu s Jonatánem, Aranem a labradorem Vendou také Beníka. Tento malý psík v životě lásku nejspíš nepoznal. Někdo se ho totiž pokoušel zbavit ranou do hlavy, zřejmě krumpáčem. Nejen Ben si cestou do mělnického útulku prošel peklem.

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Ne vždy to ale platí i obráceně. Smutným důkazem toho jsou psí obyvatelé Útulku Mělník.

Jedním z nich je i kříženec Jonatán, kterého našli na Kokoříně. Potuloval se tam několik dní a zřejmě se snažil si nový domov najít sám. Podle vyjádření pracovnice mělnického útulku je tomuhle malému chlupáčovi zhruba 10 nebo 11 let.

Související obsah

Do útulku se dostal ve velmi zuboženém stavu – měl zánět v obou uších, na většině těla přišel o srst, navíc ho trápí kožní problémy a potravinové alergie. Potřebuje kvalitní krmivo, momentálně je na jehněčím mase, a také pravidelnou péči o zanedbané uši. Zánět v nich je bohužel trvalý.

Thajský Ridgeback Aran se našel v obci Chlumín. Podle muže, který nález psa oznámil, byl přivázaný k bezince uprostřed pole. Podle pracovníků útulku se ze začátku bál lidí a byl opatrný. Potřebuje zkušeného páníčka. Zároveň je Aran ale velký mazel a typický postelový pes, i když umí být hodně paličatý.

Související obsah

Labradorovi Vendovi je něco mezi osmi a deseti lety. Když přišel do útulku, měl velkou nadváhu, skoro nechodil a bolely ho zadní nohy. S těmi má bohužel problém většina labradorů. Trápil ho také těžký zánět v obou uších.

Podle mínění pracovníků útulku zřejmě bydlel u starších lidí, kteří měli v oblibě překrmování svého mazlíčka. V dobré víře a snaze psovi dopřát si ale neuvědomili, že mu tím ubližují. Vendu našli v Nelahozevsi, když se v noci potuloval po silnici. Nikdo ho nehledal.

Související obsah

Beníček, kříženec Německého pinče, to neměl lehké. Když ho našli, měl na hlavě díru, kterou mu někdo způsobil zřejmě krumpáčem nebo podobným ostrým nástrojem. Podle všeho se ho tak snažil zbavit. Trvalo půl roku, než Beník znovu získal alespoň částečnou důvěru k lidem.

"Budoucí páníček nebo panička by měli nějakou dobu za ním jezdit do útulku, nejde si ho jen vzít a odjet s ním domů," vysvětlili pečovatelé z mělnického útulku. I když se Benovo zranění už dávno zahojilo, uzdravit jeho duši může trvat roky.

Více o Beníkovi i dalších psích hrdinech se dozvíte v reportáži televize Nova, kterou si můžete spustit v tomto článku na novaplus.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz