Domácí

Supermáma Sabina zvládá trojčata (8 měsíců) jako nic! Narodila se předčasně

Rodiče Tadeáše, Sofie a Patricie si pochvalují, jak jsou jejich děti hodné. Jediná loňská trojčata se narodila v ostravské fakultní nemocnici předčasně, už ve 30. týdnu těhotenství, přesto hned od začátku výborně prospívají.

Vícečetná těhotenství končí předčasným porodem docela často, děti pak obvykle vyžadují zvýšenou lékařskou péči. U Konečných se však žádné drama nekonalo. Maminka prodělala bezproblémové těhotenství a už měsíc po porodu si trojčata mohla vzít domů.

Děti se sice narodily s velmi nízkou hmotností od 1320 do 1430 gramů, ale hned se měly čile k světu. Dnes je jim osm měsíců a rodiče o ně pečují bez problémů, nepotřebují cizí pomoc. Právě teď s nimi prožívají období růstu prvních zoubků a sami se trochu diví, jak klidně to probíhá. Probdělé noci prý neznají.

"Když je Tomáš v práci, jsem na ně sama,“ uvádí matka Sabina ve videu. "Ale nevadí mi to, prostě se o ně starám s láskou a jde to.“

"Musím přiznat, že je to pro nás obrovskou vzpruhou a motivací do další práce,“ řekl vedoucí lékař porodních sálů MUDr. Richard Špaček. Mezi nejčastější potíže, s nimiž se musí předčasně narozená vícerčata vyrovnat, patří například nedostatečně vyvinuté plíce a imunitní systém, dále nízký krevní tlak a rozkolísané hodnoty cukru.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz