Počasí

Jadran bičují silné bouřky, Chorvatsko vydalo několik výstrah

Jadran bičují silné bouřky, Chorvatsko vydalo několik výstrah
Zdroj: Profimedia

Chorvatsko v pátek zasáhnou silné bouřky, tamější meteorologové kromě blesků varují i před mohutnými dešti. S nepříznivým počasím se budou muset Češi, kteří v oblíbené destinací tráví letní dovolenou, popasovat i během soboty. Bouře už bičují Itálii, udeřit mají i ve Slovinsku.

Jadran bičují od pátečního rána silné bouřky, zatím na severu Itálie. Během dne se ale počasí zhorší také ve Slovinsku a Chorvatsku. Právě tam tradičně tráví dovolenou velké množství Čechů.

"Chorvatští meteorologové vydali na dnešní den hned několik výstrah – varují jednak před bouřkami, dále před vydatným deštěm se srážkovými úhrny i přes 50 mm pro oblasti Záhřeb, Rijeka, Knin, Gospic a do třetice před větrem u pobřeží o rychlosti v nárazech až 75 km/h," řekla TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Teploty v oblíbené letní destinaci ale výrazněji neklesnou. V pátek se podle předpovědi vyšplhají k 28 stupňům, v sobotu pak k 23 stupňům. Během té zasáhnou bouřky ještě jižní polovinu Chorvatska.

Související obsah

Od neděle se ale počasí vrátí k normálu. "V neděli už bude počasí v celém Chorvatsku slunečné a nejvyšší odpolední teploty se budou šplhat až ke 30 °C. A slunečné počasí bude panovat v Chorvatsku celý příští pracovní týden," uzavřela Honsová.

Podívejte se na předpověď počasí TV Nova:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz