Domácí

Drama na jezu: Starší muž si šel zaplavat, proud ho strhl do propusti

Koupání u Malého jezu v Českých Budějovicích skončilo málem tragicky pro staršího muže. Začal se topit, když ho proud strhl do propusti. Shodou okolností se v blízkosti jezu nacházel lékař, který mu poskytl první pomoc a předal ho záchranářům.

Starší muž si šel zaplavat k jezu na řece Malši v Českých Budějovicích, jenže proud ho strhnul a dostal se do bubnu pod jezem. Z vodního válce se mu sice po několika pokusech podařilo dostat, ale vyčerpalo ho to natolik, že už nedokázal doplavat ke břehu a zůstal v bezvědomí pod hladinou.

Shodou okolností se v místě nacházel lékař Zdravotnické záchranné služby, který přitáhnul utonulého ke břehu, a s pomocí dalších dvou mladých mužů ho vytáhli na břeh. Muž byl v bezvědomí a nedýchal.

Lékař ihned zahájil nepřímou srdeční masáž. Podařilo se mu obnovit základní životní funkce a předal muže záchrance. Lékaři pak muže v nemocnici stabilizovali. Podobných případů teď řeší záchranáři dost často.

Související obsah

Jen na jihu Čech jich byla skoro desítka. Lidé přeceňují svoje síly a mnohdy jejich riskování skončí tragicky. Například na Mělnicku utonul mladý muž, který se šel v noci koupat do zatopeného pískového lomu. Jeho tělo našli až potápěči.

V některých případech sehraje roli i alkohol. Policisté ale letos vyšetřují i několik případů, kdy se utopily malé děti.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz