Domácí

Muži po vosích bodnutích selhaly všechny životní funkce, oživit se ho nepodařilo

Muži po vosích bodnutích selhaly všechny životní funkce, oživit se ho nepodařilo
Zdroj: Profimedia

Záchranáři vyjížděli v sobotu k muži, kterého na Ostravsku pobodal roj vos. Muži selhaly všechny základní životní funkce, oživit už se ho nepodařilo. Takto těžká reakce je podle záchranky výjimečná.

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly u pacienta v sobotu odpoledne. Kromě pozemní posádky na místo zamířil také vrtulník záchranářů.

"Šestašedesátiletý muž, jehož vosy napadly na zahradě, jevil nejprve známky šokového stavu a následně upadl do bezvědomí. Při příjezdu na místo události zjistil zasahující lékař, že došlo k selhání všech základních životních funkcí," popsal mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Postiženému byla poskytnuta první pomoc a nepřímá srdeční masáž, záchranáři následně pokračovali v rozšířené resuscitaci za použití léků i defibrilačních výbojů. I přes veškerou snahu se muže oživit nepodařilo, lékař po hodinové resuscitaci konstatoval smrt.

Související obsah

"K alergickým reakcím a zdravotním komplikacím po bodnutí hmyzem vyjíždějí záchranáři v MSK během letní sezóny v desítkách případů, takto těžká reakce končící smrtí postiženého je však výjimečná," dodal Humpl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz