Zahraničí

KLDR přiznala první možný případ nákazy! Kim vyhlásil výjimečný stav

Počet lidí, kteří se ve světě nakazili koronavirem, překročil hranici 16 milionů 400 tisíc. A první možnou nákazu poprvé veřejně přiznala i Severní Korea. Země dokonce vyhlásila výjimečný stav. Podle jihokorejských úřadů však podezřelý muž koronavirus nemá.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un zuří. Poté, co KLDR několik měsíců prohlašovala, že údajně nemá ani jeden případ nákazy koronavirem, se situace měla údajně změnit.


Kim Čong-un svolal mimořádnou schůzi kvůli obavám z šíření viru. Prvním nakaženým má být navrátilec z Jižní Koreje.


"Tento člověk není registrovaný jako pacient nakažený koronavirem a nedostal se také do kontaktu s jiným infikovaným,“ hájí se jihokorejské úřady.

Související obsah

Podle BBC lékaři provedli testy u dvou lidí, kteří byli v přímém kontaktu s potenciálním nemocným, oba však měli negativní test.

Muž se měl 19. července nelegálně vrátit do země poté, co před třemi lety odešel na jih. Dotyčného označily severokorejské úřady za možného pacienta nakaženého koronavirem.


Ve snaze zabránit šíření viru se Kim rozhodl uzavřít pohraniční město, ve kterém žije zhruba 300 tisíc obyvatel.


Důkazem, že se země potýká s koronavirovou pandemií, má být také pondělní návštěva Kima ve městě Pchjongjang, kde dohlížel na stavbu nové nemocnice. Ta se má podle pozorovatelů stavět právě kvůli přibývajícím nemocným.


Nejvíce zasaženou zemí světa zůstávají Spojené státy, kde evidují přes čtyři miliony infikovaných. Na druhém místě je Brazílie s více než dvěma miliony nakaženými a následuje Indie. Tam počet případů překročil hranici 1,4 milionu pacientů.

Martina Nášelová, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz