Zahraničí

Stovkám lidí přišla záhadná semínka z Číny. Nikdo si je neobjednal!

Stovkám lidí přišla záhadná semínka z Číny. Nikdo si je neobjednal!
Zdroj: Ohio/Washington State Department of Agriculture

Stovky lidí z několika amerických států nahlásily podezřelé balíčky z Číny. Jsou v nich záhadná semínka, která si nikdo z příjemců neobjednal. Úřady už dotyčné vyzvaly, aby je určitě nezasazovali do země.

Utah, Virginie nebo Texas. Lidem z přibližně 30 amerických států dorazily do poštovní schránky balíčky se záhadnými semínky z Číny. Obsah zásilek by mohl být nebezpečný, úřady proto příjemce vyzývají k obezřetnosti.

Ti se přitom počítají na vyšší stovky. Jenom v Texasu zalarmovalo hygieniky asi 200 lidí, píše portál nypost.com. "Rozhodně nehchceme, aby tyto balíčky otevírali a neposílali je zpátky. Už vůbec by je neměli zasazovat," vkázal texaský zemědělský komisař Sid Miller.

"Lidé by se k semínkům měli chovat tak, jako by byla radioaktivní," doplnil.

Související obsah

Mark Rubial, majitel farmy z Dallasu, má ze semínek také obavy. "Může to vypadat, že tři semínka nemohou napáchat žádnou škodu. Jenže je zasadíte, rozmnoží se a mohou poničit naše pole," řekl webu.

Dodávky semínek, kterými jsou Spojené státy doslova zaplavené, už řeší federální detektivové. Zatím však nedospěli k žádným konkrétním závěrům. Balíčky doručila čínská státní pošta a jsou na nich čínské znaky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz