Domácí

Tropických teplot si ještě pořádně užijeme! Pak přijde ochlazení

Tropických teplot si ještě pořádně užijeme! Pak přijde ochlazení
Zdroj: Thinkstockphotos

Tropické teploty spolu s jasnou oblohou budou v České republice pokračovat také v následujících dnech. V neděli však zemi zasáhne studená fronta, kterou můžou doprovodit také přeháňky.

"V neděli postoupí nad naše území zvlněná studená fronta, která bude jen zvolna postupovat k východu. Ve středu přejde přes Česko další studená fronta a za ní se do střední Evropy rozšíří od západu výběžek vyššího tlaku vzduchu,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno. Teploměry přes den naměří 25 až 29 °C. V noci bude okolo 13 až 9 °C.

Související obsah


Teplé a krásné počasí bude také na konci pracovního týdne. Pátek bude navíc ještě o něco teplejší než čtvrtek. Přes den může teplota dosáhnout až 31 °C. V noci pak klesne na 14 až 10 °C.


Nejteplejším dnem celého týdne bude sobota. Meteorologové očekávají jasnou až polojasnou oblohu. Noční teploty spadnou na 13 až 9 °C, přes den se vyšplhají až na tropických 32 °C.


K výrazné změně dojde v neděli, kdy na naše území dorazí studená fronta. Přesto se ještě vysoké teploty udrží. Přes den se očekává také okolo 30 °C. Nejnižší noční teploty klesnou na 18 až 14 °C. Přes den bude oblačno až polojasno, od západu bude poté přibývat oblačnosti. Na většině území se očekávají přeháňky a bouřky.

Podívejte se na předpověď počasí:


Od pondělí budou teploty klesat a dosáhnou maximálně 26 °C. Podle meteorologů bude začátek týdne oblačný až zatažený, bude pršet a místy se mohou objevit také bouřky. Teploty v noci spadnou rovněž v pondělí na 18 až 14 °C.


V dalších dnech se očekává oblačno až zataženo s deštěm a přeháňkami, ojediněle také s bouřkami. Postupně se však bude počasí zlepšovat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 10 do 15 °C, ty denní od 20 do 25 °C. V závěru týdne teploměry ukážou až 28 °C.


Stále navíc zůstává v platnosti výstraha ČHMÚ před požáry, která platí až do odvolání pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Královéhradecký kraj. Ve čtvrtek dopoledne meteorologové přidali k výstraze také výhled nebezpečných jevů od soboty kvůli vysokým teplotám pro Jihočeský a Plzeňský kraj.

Výstraha před požáry a výhled nebezpečných jevů:

Zdroj: ČHMÚ
TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz