Domácí

Cyklista (14) nezvládl sjezd v Beskydech. Po pádu skončil v bezvědomí

Cyklista (14) nezvládl sjezd v Beskydech. Po pádu skončil v bezvědomí
Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje

Čtrnáctiletý cyklista zřejmě nezvládl prudký sjezd kopce v Beskydech a vážně se zranil. Chlapec po pádu z kola upadl do bezvědomí a musel být letecky transportován do nemocnice.

Ke zraněnému chlapci, vyjížděli záchranáři a horská služba ve středu odpoledne v Beskydech. Mladý cyklista nejspíše nezvládl prudký sjezd z kopce. Mladík byl podle svědků po pádu z kola v bezvědomí a porucha vědomí u něj trvala i po příjezdu záchranářů.

"Zasahující lékař LZS u dítěte zjistil vícečetná poranění v oblasti hlavy a končetin, vyslovil také podezření na poranění páteře,“ informoval mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl

Stav mladíka se jevil jako velmi vážný. Lékaři ho tedy zajistili krčním límcem a vakuovou matrací a následně převezli do nemocnice v Ostravě.

Související obsah

"Posádka pak za pomocí lanové techniky zajištěného pacienta dopravila na parkoviště pod svahem, kde proběhly další úkony před transportem do zdravotnického zařízení. Chlapec byl následně předán do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě,“ dodává Humpl

Řidič úmyslně srazil dvojici cyklistů. Nelíbilo se mu, jak jedou. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz