Domácí

Hledá se majitel

Městská policie pátrá po šikovných fotografech. Svůj aparát ztratili na okraji města, a když snímky strážníci viděli, byli překvapení, jak jsou nápaditě provedené. Právě podle fotografií by se majitel přístroje mohl velmi rychle najít.

Rodinná silueta proti nebi a s koněm uprostřed, to je snímek, který u strážníků okamžitě zabodoval. Pomyslné druhé místo patří fotografii, na které pózuje patrně tatínek. V první vteřině se divák skutečně může leknout, což byl asi i záměr fotografa, ale muž nemá na hlavě sršní hnízdo. Je šikovně schovaný za kmenem stromu.

A třetí příčka patří záběru, na kterém je žena. Fotograf má rozhodně smysl pro detail. Zaměřil se na její kalhoty, které mají téměř totožný vzor jako tyto noblesní závěsy.

Podle snímků strážníci poznali, že jde o slatiňanský zámek, je to dobrá volba výletu, ostatně Prázdninový inspektor tam udělil stříbro, jenže brzy měli turisté po náladě. O cenné snímky přišli v Pardubicích.

Související obsah

Majitel fotoaparátu si pro něj může na pardubickou služebnu přijít. Musí ovšem věrně popsat, jak zařízení vypadá a taky sdělit strážníkům, co všechno fotil a kde všude byla skupina na výletě.

"Byla by škoda, aby tyhle fotky chyběly v rodinném albu. Fotoaparát se našel u koupaliště Cihelna. Donesl nám ho poctivý nálezce. Ať majitel zavolá na operační středisko a tam se dozví další postup," uvedl mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Související obsah

Strážníci doufají, že se majitel brzy najde. Byla by škoda, kdyby tyto snímky v rodinném albu chyběly.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz