Domácí

Prodal bagr, který nebyl jeho. S pěnezi rychle zmizel, hrozí mu osm let

Prodal bagr, který nebyl jeho. S pěnezi rychle zmizel, hrozí mu osm let
Zdroj: Thinkstockphotos

Na lákavý inzerát o prodeji bagru se ozval muž z Pardubického kraje. Po zaplacení chtěl stroj nastartovat, když tu přiběhl skutečný majitel a chtěl peníze. "Prodejce" se mezitím s penězi v tichosti vytratil.

Na počátku případu z letošního dubna stál majitel bagru, který chtěl stroj prodat. Jemu se ozval 53letý muž, který mu nabídl, že si k ceně pro sebe přihodí 20 tisíc a prodej zprostředkuje. S tím majitel souhlasil.


Nato přijel 37letý zájemce. "Stroj obhlédl, cenu zaplatil, ale na dohodu s majitelem zprostředkovatel ihned po obdržení částky od kupujícího zapomněl. Prý spěchal prodávat jiný bagr a odjel neznámo kam," popsala policejní mluvčí Eva Maturová. Zprostředkovatele z místa odvezl 66letý řidič.

Související obsah


Zájemce už chtěl bagr nastartovat, když tu se objevil skutečný majitel a řekl, že pokud nedostane peníze, nikdo nikam nepojede.


"Jakmile tito dva obelhaní muži dali jedna a dvě dohromady, sedli do auta a jeli podezřelou dvojici hledat. Do pátrání po automobilu, v němž 'prodejce' odjel, se vložili i policisté, jejich vůz zastavili, ale uvnitř byl pouze řidič, který odmítl cokoliv sdělovat," doplnila Maturová. Řidič auta i "prodejce" jsou nyní obvinění z podvodu, za což jim hrozí až osm let za mřížemi.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz