Počasí

Vlna veder zasáhla Evropu! Francie bojuje s požáry, platí výstrahy

Vlna velkých veder zasáhla prakticky celou Evropu. V Chorvatsku platí výstraha před extrémně vysokými teplotami. Lidé by se měli vyvarovat přímému slunci a hodně pít. Hrozí také bouřky. Ve Francii způsobilo mimořádně teplé počasí požáry.

Francie kvůli vlně veder zápolí s požáry. Lidé na poslední chvíli prchali před ohněm, který se k nim rychle blížil.
Požár zachvátil les u města Anglet na jihu Francie. Zničil nejméně šest domů.

Hustý dým zakryl oblohu u oblíbeného turistického letoviska Biarritz. Letadla, která s plameny bojovala, nabírala vodu z moře.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu, jeho příčina se vyšetřuje. K šíření ohně přispělo extrémní horko, vítr a sucho. Varování před požáry a vedrem platí pro následující dny po celé Francii. Teploty se vyšplhají k 41 stupňům.

Na stejnou úroveň vystoupala rtuť teploměru v Bosně a Hercegovině. Čtvrtek tam byl nejteplejším dnem v roce. V Mostaru se lidé chladili v řece u ikonického mostu.

Oficiálně první letošní vlnu veder hlásí také španělští meteorologové. Být ve 40 stupních Celsia v rozpálených madridských ulicích je téměř nemožné.

Související obsah

Varování před horkem bude platit i během zítřka také po celém Chorvatsku. Nejvyšší stupeň výstrahy vyhlásili v Rijece. Hrozí také silné bouřky, přeháňky a krupobití.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz