Zahraničí

Ponížení pro vévodkyni Meghan. Prohrála soud a teď musí platit

Ponížení pro vévodkyni Meghan. Prohrála soud a teď musí platit
Zdroj: Profimedia

Žaloba na největší britský bulvární nedělník se vévodkyni ze Sussexu zatím krutě nevyplácí. Meghan Markle, která i s princem Harrym oficiálně opustila královskou rodinu, se musela smířit se zamítnutím nejzásadnějších bodů. Navíc musí zaplatit náklady i za vydavatelství.

Vévodkyně Meghan vyrazila do boje s britským bulvárním nedělníkem Mail on Sunday kvůli článku z února 2019. Novináři tehdy zveřejnili soukromý dopis manželky prince Harryho adresovaný jejímu otci Thomasovi.

Bitvu však začala prohrávat dřív, než se stačila pořádně rozhořet. Vydavatelství, které za bulvárem stojí, se totiž brání a soudce rozhodl v mnoha bodech žalody v jeho prospěch.

Podle portálu insider.com Meghan s verdiktem po poradě s právníky souhlasila. Kromě jiného to znamená, že musí zaplatit veškeré soudní výlohy. Ty se šplhají až ke dvěma milionům korun.

Související obsah

Rozhodnutí padlo už v květnu, teď ho soud potvrdil. "Tenhle rozsudek se podobá strážce vlaku s tankerem s ropou na železničním přejezdu. Pro Meghan je to úplná katastrofa. Velmi ji to ponížilo," řekl advokát vydavatelství DMG Media Mark Stephens webu dailymail.co.uk s tím, že všechny jeho námitky soudce potvrdil.

Podívejte se na reportáž TV Nova ke dvouletému výročí svatby prince Harryho a vévodkyně Meghan:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz