Domácí

Technopárty na Lounsku: Obyvatelé mají strach z šíření koronaviru!

Taneční party v Kryrech na Lounsku, která je oficiálně maskovaná jako narozeninová oslava jejího organizátora, provází strach z šíření koronaviru. Tamní obyvatelé se nákazy bojí více než hluku. Strach mají hlavně z toho, že by nemoc mohl do jejich obce zavléct některý z účastníků, kteří se tam sjeli z celé Evropy. I proto párty sledují hygienici.

Hudba zněla ze sound systémů celou noc. Obavy z rušení nočního klidu se ale nakonec nenaplnily. "Stáhli ten zvuk včera večír. Bylo slyšet, ale nebylo to tak katastrofický, abychom tady z toho vyšilovali," řekl v sobotu starosta Kryr Miroslav Brda (nezávislí).


"Během noci jsme přijali sedm stížností, které se týkali zejména rušení nočního klidu a zároveň i stížnosti na chování účastníků," shrnula policejní mluvčí Jana Slámová.


Při kontrolách na vjezdu pak policisté v deseti případech zajistili u osob návykové látky. "Ať nedělají z lidí debily, jestli si myslím, že tu to někdo bere, že to byla nějaká narozeninová patry," vyjádřila se obyvatelka Kryr. Podle lidí jde o maskovanou technoparty. Akce pokračovala i přes den.

Související obsah


Snad právě proto, že tam panovalo více než 30stupnňové vedro, tanečníci odpočívali ve stínu, ať už před auty nebo ve stanech. No a zbývající měli tu odvahu, že nehledě na vysokou teplotu stále tancovali. Byly jich desítky.


Podívejte se na současnou situaci na technoparty:


Tamní obyvatelé se bojí nákazy. Účastníci párty přijeli z celé Evropy. Chodí do města nakupovat. Pořadatelé je namátkově kontrolují, zda někdo z nich nemá příznaky.

Související obsah


"Jedna osoba byla vyšetřena na infekčním oddělení, byl jí proveden test. A onemocnění covidem bylo vyloučeno," sdělila hygienička Ústeckého kraje.


Zemědělci se zase zlobí, že na polích zůstává nepořádek. "Stříkačky jsou tam, výkaly a podobné věci. Máme rozválené pole," postěžoval si zemědělec. Policisté sice často podnapilé tanečníky z polí vyháněli pryč, ale ti se po chvíli vraceli zpět.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz