Zahraničí

Při hašení požáru se srazily vzdušné tankery. Piloti nemohli přistát

Dva piloti zemřeli poté, co se jejich tankery srazily ve vzduchu. K tragédii došlo ve čtvrtek. Podle informací portálu airlive piloti vzdušných tankerů pomáhali bojovat proti obrovskému požáru v jižní Nevadě.

Podle americké Národní rady pro bezpečnost ani jedno z letadel nebylo schopné přistát. K incidentu došlo krátce před jednou hodinou odpoledne tamního času. Podle vyjádření Federální letecké správy každý z jednomotorových vzdušných tankerů AT8T řídil jeden pilot.

Letadla jsou schopná uvést více než 3000 litrů hasicí směsi a je možné s nimi manévrovat i do oblastí, kam se větší tankery nedostanou. Letadla byla vyslána na pomoc proti obrovskému požáru, který zasáhl plochu o více než 5600 hektarech nedaleko Las Vegas.

Související obsah

Požár podle portálu airlive vypukl ve středu a jeho příčinou byla prý lidská chyba. Šíření ohně napomohlo extrémní horko. Podobná situace aktuálně panuje také v Kalifornii.

"Chceme vyjádřit upřímnou soustrast rodinám obou pilotů," vyjádřil se po tragédii úředník z nevadské kanceláře státní správy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz