Domácí

Smutné loučení s Janem Skopečkem! Poloprázdná síň a alkohol u rakve

Pohřeb herce Jana Skopečka proběhl v pondělí ve velké obřadní síni krematoria ve Strašnicích. Pohřbu se účastnili nejbližší příbuzní. Z umělců dorazil například herec Ladislav Trojan, nebo režisér Zdeněk Troška.

Za Skopečkovy herecké kolegy a přátele pronesla dojemný projev herečka Kateřina Macháčková. Zavzpomínala na spolupráci s hercem a na jeho poslední cestu mu přinesla také láhev whisky. "Tady máš na cestu,“ ukončila svou řeč Macháčková.

"Líbilo by se mu, kdybych láhev rozlila jeho přátelům. Ale nakonec jsem to neudělala," dodala po pohřbu Macháčková.

Účast však nebyla nijak ohromná. Podle některých za to mohlo špatné počasí. Podle herečky Kateřiny Macháčkové se rozloučení účastnili pouze opravdu blízcí přátelé společně s rodinou. "Je to zvláštní doba, kdyby to bylo před rokem, bylo by tu plno," řekla Macháčková.

Související obsah

Na poslední rozloučení přijela i Skopečkova dcera Marie, která žije ve Francii. Oblíbený herec desítek malých rolí zemřel v pražské Nemocnici Na Bulovce v 94 letech. Po smrti své ženy Věry Tichánkové, "Černé kroniky" z filmu Ať žijí duchové!, žil v domově pro seniory. Manželku přežil o šest let.

Jana Skopečka si diváci pamatují například jako dědu Nováka z komedií Kameňák, ze seriálu Tři chlapi v chalupě, nebo snímku Parta hic. Objevil se také ve filmech Dobrý voják Švejk, Marečku, podejte mi pero, Tři chlapi na cestách, Vyšší princip či Bobule.

"Byl to báječnej parťák. Kamkoliv přišel, tak tu místnost rozzářil. Byla s ním vždy obrovská legrace, je mi to strašně líto," řekl TN.cz režisér Zdeněk Troška, kterého s hercem pojilo kromě profesního vztahu i přátelství.

Jan Skopeček působil více než 60 let v pražském Divadle pod Palmovkou, dříve Divadle S. K. Neumanna. Ztvárnil více než 150 filmových rolí a řadu dalších na divadelních prknech. Sám byl autorem šesti divadelních a několika rozhlasových her, včetně adaptace Strašidla cantervillského či Barona Prášila.

Během druhé světové války ho nacisté drželi v koncentračním tábore. Prezident Miloš Zeman mu v roce 2017 udělil medaili Za zásluhy o stát v oblasti umění.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz