Krimi

Děsivý hazard: Parta shodila v Brně z mostu na koleje nákupní vozík! VIDEO

Opravdu "inteligentní" zábavu si našla parta mladých lidí. Na videu, které se objevilo na youtube a má pocházet ze Stránské skály v Brně, je jasně vidět, jak z mostu shazují nákupní vozík na tramvajovou trať dole.

Na video upozornil redakci TN.cz divák M. K. "Dnes jsem narazil na zajímavé video z Brna, kde se partička mladých fotografů (šotoušů) baví porušováním hned několika zákazů. Asi nejhorší z toho videa je část, jak hodí nákupní vozík do kolejiště, kudy měla za 20 minut projet tramvaj," napsal v pondělí.

Zároveň zdůraznil, že dole často projíždějí cvičné tramvaje a padající kovový vozík navíc prý mohl strhnout trolej. "Navíc se pohybovali na železničním mostě, kudy jezdí vlaky. A samozřejmě to není jediná situace, takových je víc, ale tahle je nejhorší," rozhořčil se M. K., který zároveň tvrdí, že není autorem zmíněného videa.

Související obsah

Proto tak není nade vší pochybnost jasné, jestli záběry opravdu pocházejí ze Stránské skály v Brně, jak uvádí popisek videa na youtubu. Zřejmé není ani to, kdy přesně video vzniklo. M. K. na doplňující dotaz uvedl, že "podle svědectví jednoho ze zúčastněných to bylo v neděli v odpoledních hodinách."

Podle jiného videa, jehož aktér tvrdí, že u celého incidentu byl, se nebezpečný kousek odehrál přibližně hodinu či hodinu a půl po nedělním poledni.

Pusťte si video zachycující nebezpečné chování (shození vozíku je v čase 4:45):

"Oni (druhá skupinka) chtěli fotit pod mostem a my jsme měli vyhlédnuté místo na tom mostu. My jsme tam vylezli a oni šli za námi," tvrdí mladík, který na youtube vystupuje jako K6 PRØ.

A tam prý dotyční objevili už zmíněný nákupní košík, který následně shodili dolů z mostu. "Jde mi o to, abyste vinili ty správný lidi," pokračuje zpověď mladíka, který popis událostí přenášel na youtubu živě. Údajné dva viníky také neváhal jmenovat.

Redakce TN.cz se s žádostí o komentář obrátila na policii, Drážní inspekci i brněnský dopravní podnik. "O celé záležitosti jsme se dozvěděli na základě vašeho podnětu. Místně příslušní kolegové už se začali událostí zabývat," řekl TN.cz v úterý odpoledne mluvčí brněnské policie David Chaloupka.

Související obsah

Doplnil, že bez ohledu na shození nákupního vozíku je porušením zákona o drahách už to, že se lidé na videu pohybují po železniční trati v místech, kde to není povolené. "Jde o přestupek," uvedl policejní mluvčí.

Jeho kolega z Drážní inspekce Martin Drápal po shlédnutí záběrů pouze krátce vzkázal, že incident za organizaci komentovat nebude.

Mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková pro "zábavu" party mladých pochopení nemá. "V tomto případě mohlo dojít k ohrožení provozu a mohlo by dojít k poškození vozu, v krajním případě i jeho vykolejení a tím ohrožení zdraví řidiče i cestujících. Naštěstí se s podobně hloupými nápady často nesetkáváme," nechala se slyšet. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz