Domácí

Extrémní počasí zaměstnává hasiče! Řeší spadlé stromy a zatopené sklepy

Extrémní počasí zaměstnává hasiče! Řeší spadlé stromy a zatopené sklepy
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Nepříznivé počasí, které vystřídalo tropy v Česku, zaměstnává především středočeské a pardubické hasiče. Od neděle už řešili několik desítek událostí v souvislosti s bouřkami a vydatným deštěm.

"Jen za neděli vyjeli středočeští hasiči přibližně k 82 událostem. Šlo zejména o technickou pomoc při čerpání vody v souvislosti se silným deštěm a popadané větve,“ informoval mluvčí hasičů Petr Svoboda.


První žádost o pomoc zaznamenala tísňová linka přibližně pár minut po sedmé hodině večer z Černošic. Tam došlo k zatopení garáže a sklepa rodinného domu.


Další události však na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejvíce zasaženou oblastí byl podle Svobody okres Praha-východ, kde hasiči zasahovali přibližně u čtrnácti případů.

Související obsah


Největší problémy zaznamenali hasiči v obci Vodochody, která se nachází právě v tomto okrese. "Od půl jedenácté večer v obci zasahovalo postupně sedm jednotek. Voda se obcí valila na bývalý mlýn a hasiči museli postavit z pytlů s pískem a mobilních povodňových zábran hráz,“ popsal situaci Svoboda.


Také v pondělí vyjížděli středočeští hasiči k několika desítkám událostem. "Operační středisko zaznamenalo v pondělí do dvanácti hodin dopoledne 44 událostí. Nejčastěji šlo opět o čerpání vody, nebo odstraňování popadaných větví a stromů,“ dodal Svoboda.

Související obsah


Podobná situace je také v Pardubickém kraji. "V pondělí od dvanácti do šestnácti hodin jsme zasahovali u 15 událostí v souvislosti s počasím. Jednalo se o popadané podmáčené stromy,“ informovali na twitteru pardubičtí hasiči.

Kluzká silnice při dešti zaměstnala i královéhradecké hasiče. "Jezděte v tomto deštivém počasí opatrně, jen během dneška museli hasiči u dopravních nehod dvakrát vyprošťovat zraněné osoby. Jednou při dopravní nehodě v Náchodě - Bělovsi, podruhé pak při nehodě v Trutnově," uvedli na twitteru v pondělí odpoledne.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz