Domácí

Maso v supermarketu mělo přelepené datum spotřeby. Firma se omluvila

Maso v supermarketu mělo přelepené datum spotřeby. Firma se omluvila
Zdroj: Getty Images

Kontrola etiket s datem spotřeby u výrobků v obchodě je pro většinu z nás běžnou záležitostí. Mnozí obchodníci však ve snaze potraviny za každou cenu prodat tyto nálepky s expirací přelepují. Podobnou zkušenost má také čtenář TN.cz, který nakupoval maso v jednom z brněnských Lidlů.

Pan Aleš v pátek vyrazil na nákup do obchodu v Trnkově ulici v Brně. Mimo jiné nakoupil také balení telecích řízků z kýty. Doma se však nestačil divit. Po bližším přezkoumání balíčku s masem totiž zjistil, že obal má přelepenou etiketu s datem spotřeby. Navíc neseděla ani šarže.


"Původní datum spotřeby 3. 8. 2020 bylo nahrazeno novou etiketou s datem spotřeby 11. 8. 2020," upozornil pan Aleš.

Související obsah


Navíc bylo podle něj maso po otevření na dotek slizké a bylo vidět, že mu končí jeho trvanlivost. Podle původní etikety na obalu bylo maso pár dnů před expirací. Nová samolepka však nasvědčovala tomu, že výrobek je čerstvý a vydrží ještě minimálně týden.


Redakce TN.cz se proto obrátila na obchodní řetězec Lidl, aby se k události vyjádřil. Tuto skutečnost obchod ihned poté prověřil u svého dodavatele masa.


"V daném případě došlo bohužel k pochybení u obsluhy etiketovacího zařízení, přičemž jsme byli ujištěni o přijetí nápravných opatření, aby se už obdobná situace neopakovala,“ přiznala tisková mluvčí společnosti Lidl Iveta Barabášová.

Související obsah


Podle mluvčí však bylo maso pouze v chybně označeném balíčku a bylo naprosto nezávadné s platnou trvanlivostí do 11. 8. 2020.


"Za způsobené komplikace se zákazníkovi omlouváme,“ dodala Barabášová.


Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) by se jednalo o porušení zákona v případě, že by obchod prodával výrobky ještě po jejich expiraci. Na původní etiketě však v době prodeje bylo platné datum spotřeby.

Přeetiketované maso z Lidlu:

Zdroj: TN.cz
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz